Loading...
PRODEJNA OTEVŘENA I O VÍKENDU! Otevírací doba přes víkend: So 11h - 18h a Ne 13h - 19h. Těšíme se na Vás!

Jak se dělí HHC?

Jak se dělí HHC?

Aneb není HHC jako HHC

Trend HHC není už v dnešní době ve světě nic nového, stále se však drží v oblibě. Pokud jste o něm však ještě neslyšeli, vše důležité se můžete dozvědět v našem starším článku. Není to však tak jednoduché. V posledních týdnech se na trh dostávají i deriváty HHC. Jaké jsou ty nejčastější? A jak se liší v účincích od ostatních kanabinoidů? Na to vše si posvítíme v následujícím článku.

Deriváty HHC

Derivát je, zjednodušeně řečeno, objekt odvozený z jiného existujícího objektu. Toto pravidlo se dá použít i na chemické sloučeniny a to včetně kanabinoidů. Deriváty HHC jsou tedy kanabinoidy, které mají v základu HHC, ale prošly nějakou chemickou úpravou. To znamená, že se nejedná o přírodně se vyskytující kanabinoidy obsažené v rostlinách konopí, ale jsou vytvářeny uměle v laboratorních podmínkách. Mezi nejpopulárnější deriváty na současném trhu patří především HHC-O a HHC-P.

HHC-O

Prvním z derivátů, o kterých se budeme v tomto článku bavit, je HHC-O, neboli hexahydrocannabinol-oxim. Jedná se o kanabinoid, který se získává za pomoci speciálního výrobního procesu. Jde o přidání oxidu k molekule HHC.

Výsledná látka má v podstatě stejné účinky a využití, jako běžné HHC. Snad jediný rozdíl je v tom, že HHC-O je více sedativní, než běžné HHC. Avšak stejně jako u všech kanabinoidů, výsledné účinky nejvíc závisí na dávkování a jsou silně individuální. Mezi nejčastější účinky patří běžné efekty spojené s konzumací konopí, například uvolnění těla a mysli, pocit euforie, tlumení stresu a bolesti a zmírnění úzkostí, mimo jiné.

HHC-P

Dalším populárním kanabinoidem současných dnů je hexahydrocannabinol-fenylpropanoid, spíš známý jako HHC-P. Navzdory děsivému názvu se nejedná o nic jiného, než další z řady derivátů HHC. HHC-P se vyrábí z velmi slabé formy THC a je tedy teoreticky možné, že malé množství THC v HHC-P produktech zůstane.

Účinky HHC-P už jsou o něco zajímavější, než tomu bývá u ostatních derivátů HHC. Nejde o to, že by dělalo něco nového, mezi běžné efekty patří uvolnění a euforická nálada, stejně jako u HHC. Jde spíš o to, že HHC-p nabízí o mnoho intenzivnější zážitek, než je tomu u HHC derivátů běžné. Svou silou dokonce převyšuje i samotné nederivované HHC. HHC-P je tedy tou nejlepší volbou pro všechny, kterým samotné HHC nestačí.

Ostatní deriváty

HHC-O a HHC-P však rozhodně nejsou jedinými deriváty HHC, se kterými se v dnešní době setkáte. Jednak je možné tyto dvě látky smíchat a vytvořit tím látku HHC-O-P (jako je třeba naše odrůda HHC Cannaland No. 1) a navíc vlastně neexistuje limit tomu, co je možné z HHC vytvořit. V laboratorních podmínkách už také mnoho dalších derivátů vytvořeno bylo a teoreticky by jich mohlo být ještě mnohem víc. Na běžném trhu jsou však stále nejčastější dostupnou variantou výrobky z běžného HHC, HHC-P, HHC-O a HHC-O-P.

Závěrem

O HHC jako takovém se dnes už pomalu dozvídá i široká veřejnost. O jeho derivátech se toho však na internetu ještě moc nedočtete a shánění informací o nich není jen tak. Je to nejspíš tím, že se jedná o horkou novinku v progresivním a stále se měnícím světě trhu s konopím. Není se však čeho bát. Byť se jedná o uměle vytvořené látky, které mají různě silné a lehce se lišící účinky, jejich efekt je ve výsledku vždycky velmi podobný a to z prostého důvodu: v základu je to prostě vždycky HHC.

Štítky: Novinky Konopí Informace a vzdělávání HHC

Volejte
+420 608 091 166
Po - Pá: 09:00 - 18:00
Pište
poradna a objednávky
Přihlaš se a získej slevu!
Odebírat novinky

Přihlášením souhlasíte se zpracováním osobních údajů.