Loading...
PRODEJNA OTEVŘENA I O VÍKENDU! Otevírací doba přes víkend: So 11h - 18h a Ne 13h - 19h. Těšíme se na Vás!

HHC: Co to je a jak působí

HHC: Co to je a jak působí

HHC a THC: V čem je rozdíl?

Kanabinoid HHC (zkratka z anglického názvu "Hexahydrocannabinol") je jeden z mnoha kanabinoidů, které se vyskytují v konopí. Tento kanabinoid je blízkým příbuzným THC (tetrahydrocannabinolu), což je nejvíce známý kanabinoid v konopí, ale má mírně odlišné účinky. HHC, se kterým se běžně setkáváme v obchodech a volně dostupných produktech, je vyrobeno syntetickou cestou. Důvod této syntézy spočívá v tom, že současná legislativa nepovoluje pracovat s rostlinami konopí s vyšším obsahem THC než je 1%. Hladina HHC se u konopných rostlin přímo váže na hladinu THC, u těchto nízko procentních rostlin tedy extrakce čistého HHC není možná.

Účinky HHC na tělo

Kanabinoid HHC působí na tělo stejným způsobem jako THC, ale jeho účinky jsou méně intenzivní. Podobně jako THC, HHC se váže na kanabinoidní receptory v mozku a ovlivňuje procesy, jako je vnímání bolesti, chuť, nálada a paměť. Požitek z HHC je pocitově velmi srovnatelný s účinky THC. Tělesné pocity jsou téměř stejné, nastupuje charakteristická lehkost a uvolněnost. To, v čem je HHC výrazně slabší než THC, je pocit v hlavě. U HHC není přítomna charakteristická zmatenost a otupělost spojená s konzumací THC.

HHC se také ukázal být účinným při léčbě řady zdravotních problémů, jako jsou například záněty, bolesti, úzkost a deprese.

Bezpečnost HHC

Vzhledem k tomu, že HHC je poměrně nový kanabinoid, jeho bezpečnost není zcela jasná. Nicméně, zatímco konzumace THC může vyvolat nepříjemné účinky, jako jsou například paranoia a úzkost, HHC se zdá být méně intenzivní a nejspíš je tedy méně pravděpodobné, že způsobí tyto nepříjemné účinky.

Způsoby užití HHC jsou podobné jako u jiných kanabinoidů. HHC může být inhalován pomocí vaporizéru nebo dabování, nebo může být konzumován orálně v podobě kapslí nebo potravinových doplňků. Některé zdroje také uvádějí možnost použití HHC jako přísady do potravin nebo nápojů, ale tato metoda není doporučována, protože dávkování a účinky jsou obtížně předvídatelné. Je však důležité si uvědomit, že jakékoli použití kanabinoidů, včetně HHC, by mělo být prováděno s opatrností a v souladu s místními zákony a za použití pouze produktů od prověřených a důvěryhodných výrobců.


 

Štítky: Konopí Informace a vzdělávání HHC

Volejte
+420 608 091 166
Po - Pá: 09:00 - 18:00
Pište
poradna a objednávky
Přihlaš se a získej slevu!
Odebírat novinky

Přihlášením souhlasíte se zpracováním osobních údajů.