Konopné semínko loupané jihočeské 150g

Komplexní výživa a nejzdravější semínko pro organismus.
106,00 Kč
Vč. DPH
Payment visa googlewallet mastercard americanexpress

Loupané konopné semínko v biokvalitě

Konopné semínko patří k nejzdravějším a nejvýživnějším potravinám pro lidský organismus. Semínko je poměrně mastné, má vysoký obsah polynenasyceného tuku, což je ten "dobrý" tuk, a je vyrobeno z povolených potravinářských odrůd technického konopí a nemá psychoaktivní účinky - THC je obsaženo v listech a květech rostliny, nikoli v semínkách, ovšem semínka se dostávají do styku se zbytkem rostliny, může se tedy stát, že některá budou obsahovat jen velmi malé množství psychoaktivní látky THC.

Jak pomáhá konopné semínko

Obsažené látky podporují činnost mozku, stimulují vývoj a regeneraci orgánů, snižují hladinu cholesterolu. Mají protizánětlivé účinky a kompletně podporují imunitní systém celého lidského organismu. Vhodné k pročištění a detoxikaci.

Užívání konopného semínka je vhodným doplňkem při vysoké fyzické i psychické zátěži. Výhodou pro sportovce je také schopnost odbourávat metabolity kyseliny mléčné, zodpovědné za bolesti svalů.

Konopné semínko neobsahuje lepek, a proto jsou konopné produkty vhodné i pro lidi s bezlepkovou dietou.

Co obsahuje konopné semínko

Kromě vysokého obsahu bílkovin (albumin a edestin), obsahuje všech 23 aminokyselin nacházejích se v přírodě, z toho 8 esenciálních (takových, které si lidské tělo neumí vytvořit samo), které se doplňují do těla pouze stravou.

Konopné semínko je přirozeným zdrojem vitamínů A, B1, B2, B3, B6, B9, C, D a E dále antioxidantů, vápníku, hořcíku, draslíku, železa, fosforu a dalších bioaktivních látek.

Vzácný je vysoký a ideální poměr esenciálních nenasycených mastných kyselin omega 3 a 6, dále pak fytosterolu, chlorofylu a lecitinu.

Může obsahovat stopy lepku.

Minimální trvanlivost uvedena na obalu.

Užití konopného semínka

Surová semínka se hodí jako přísada do salátů, nálevů, zasypávají se jimi omáčky, ovesné vločky, polévkové krémy a další jídla. Jejich rozemletím na mlýnku na mák či maso získáte pastu vhodnou jako přísadu do pomazánek nebo omáček.

Konopné mléko:

Semínka namočíme do vody, necháme přes noc, druhý den rozmixujeme. Super výživné konopné mléko je hotové.

Složení:

loupané konopné semínko

Výživové hodnoty na 100g:

energetická hodnota: 2436 kJ/588 kcal
tuky celkem: 50g; z toho nasycené mastné kyseliny: 4,6g
sacharidy: 2,3g; z toho cukry: 1,9g
vláknina: 5,3g
bílkoviny: 31g
sůl: < 0,1g

Výrobce:

Hemp Production CZ, s.r.o.
Chraštice 7
262 72
BŘEZNICE

 

2010000124
12 ks
chat Komentáře (0)
Na tento produkt momentálně není přidána žádná recenze.