Loading...
PRODEJNA OTEVŘENA I O VÍKENDU! Otevírací doba přes víkend: So 11h - 18h a Ne 13h - 19h. Těšíme se na Vás!

Začínáte s pěstováním?

Začínáte s pěstováním?

Pěstitelská sezóna může začít!

Napadlo vás někdy, že byste si rádi vyzkoušeli vypěstovat svou vlastní konopnou rostlinku? S přicházejícím jarním počasím se to jistě nabízí. Jak tedy začít? A jaké druhy konopí lze pěstovat? To vše a mnohé další se dozvíte v následujícím článku.

Úplné základy

Pěstování konopí zahrnuje řadu faktorů, které ovlivňují výslednou úrodu. Základem je kvalitní semeno a vhodné prostředí, kde může rostlina prosperovat. Rostliny konopí preferují slunná místa a propustné půdy s dobrým odvodněním. Sluneční svit se však dá nahradit LED lampami. Ideálními místy pro pěstování jsou proto samozřejmě pěstební stany a skříně, případně skleníky. Konopí je však velmi odolná rostlina a proto je v klidu možné jej pěstovat i venku nebo třeba v lese.

Před výsadbou je vhodné půdu obohatit o potřebné živiny pro růst (dusík) a pro květ (fosfor a draslík) a vytvořit optimální pH hodnotu. Toho lze docílit zaléváním rostliny vodou s hodnotou pH 6,0-7,0. Během růstu je důležité rostliny pravidelně udržovat zálivkou a hnojením, aby mohly rychleji růst a vytvářet kvalitní květy. Při pěstování konopí v exteriéru je nutné mít na paměti, že rostlina může být napadena škůdci a chorobami, a proto je nutné ji pravidelně kontrolovat.

Rostliny se sklízejí obvykle na podzim, kdy jsou květy zralé a obsahují nejvíce aktivních látek. Po sklizni se květy suší a uchovávají v suchém a temném prostoru. Výsledná úroda konopí se dá dále zpracovat například na olej, tinkturu nebo sušinu.

Dělení rostlin konopí

Existují různé typy konopných semen, které se dělí zejména podle pohlaví rostliny a způsobu, jakým kvetou. Mezi nejčastější typy patří automaty a feminizovaná semena.

Automaty jsou rostliny, které začínají kvést v určité fázi svého růstu, nezávisle na délce dne. Díky tomu jsou vhodné pro pěstování v exteriéru, kde mohou kvést i v kratších letních dnech. Nicméně, jejich úroda bývá menší než u rostlin, které kvetou na základě délky dne.

Feminizovaná semena jsou zase zajištěna tak, aby vznikly pouze samičí rostliny. Tyto rostliny jsou vhodné pro větší úrodu, protože samičí rostliny produkují větší množství květů, ze kterých se dají získat aktivní látky. Feminizovaná semena jsou vhodná zejména pro vnitřní pěstování, kde má pěstitel větší kontrolu nad správným prostředím pro růst rostlin.

Konopí se také dělí podle genetických vlastností na dvě základní skupiny: sativy a indiky. Tyto skupiny se liší svým původem, vzhledem a účinky.

Odrůdy typu sativa pochází z tropických a subtropických oblastí, rostou do výšky a mají tenké listy. Sativní strainy jsou obvykle povzbuzující a mají stimulační účinky, které pomáhají zlepšit náladu a udržet pozornost. Jsou vhodné pro denní užití a pomáhají se soustředěním.

Indika pochází z oblastí Indie a blízkého východu, rostou nižší, ve tvaru keříků a mají širší listy. Odrůdy indiky mají relaxační a sedativní účinky, pomáhají uklidnit mysl a tělo a jsou vhodné pro večerní užití.

Existují také hybridní odrůdy, které jsou křížením sativy a indiky a mají různorodé účinky.

Na závěr

Pěstování konopí je příjemná kratochvíle, která vyžaduje především trpělivost. Nejedná se však o nic náročného, jak se mnohým může zdát. Rostliny konopí jsou v podstatě plevel a není pro ně těžké vyrůst téměř kdekoliv. Pěstování konopí se stává stále populárnějším koníčkem mezi lidmi všech věkových kategorií. Proč to tedy nezkusit? V našem obchodě nabízíme širokou škálu vysoce kvalitních konopných semínek od předních seed bank Paradise Seeds, Dutch Passion a Barney's Farm. Spoustu dalšího potřebného příslušenství k pěstování naleznete v sekci Grow Shop našeho weed shopu CANNALAND. V nabídce máme i sazeničky!

Štítky: Novinky Konopí Informace a vzdělávání Výzkum a věda

Volejte
+420 608 091 166
Po - Pá: 09:00 - 18:00
Pište
poradna a objednávky
Přihlaš se a získej slevu!
Odebírat novinky

Přihlášením souhlasíte se zpracováním osobních údajů.