Konopný olej ze semen šumavský 100ml

Prémiová kvalita. Bohatý zdroj vitamínu D a OMEGA-3-6.
Kč146.00
Tax included
Payment visa googlewallet mastercard americanexpress

Konopný olej šumavský 100ml

Hrdý držitel několika ocenění Olej roku na různých konopných veletrzích, což upevňuje jeho pozici na trhu jako jednoho z nejlepších. A také zaslouženě: pěstování v šumavské panenské přírodě, ruční sběr konopí, výběr těch nejkvalitnějších semínek a jejich následné lisování za studena mají za následek kvalitní potravinářský výrobek, který by neměl chybět v žádné kuchyni.

Konopný olej lze využít několika způsoby. Jako potravinu, ale i jako kosmetiku či krém na boty.

Vnitřní užití - konopný olej jako potravina

Konopný olej obsahuje přes 80% polynenasycených mastných kyselin, je bohatým zdrojem kyseliny alfa-linolenové (omega-3), které obsahuje cca 15-30% a kyseliny linolové (omega-6), které obsahuje cca 45-60%. Jinými slovy poměr omega-3/omega-6 mastných kyselin v konopném oleji (1:2 až 1:3) je optimální pro lidské zdraví, což z ně dělá nejvhodnější zdroj omega-3 a -6 pro lidské tělo. Olej také obsahuje např. vitamín D, který posiluje imunitu a má prokazatelné protivirové účinky nebo kyselinu gama-linolenovou - GLA (1 až 4%), která se vzájemně doplňuje s EPA a DHA, které jsou obsažené v rybím tuku. Olej tedy pomáhá udržovat zdravou kůži, hladinu cholesterolu a glukozy v krvi, harmonizuje tělesné procesy a tím podporuje přirozenou obranyschopnost.

Olej obsahuje:

  • 25 % proteinů – aminokyseliny tvoří složku stavební tkáně
  • 31 % tuku – zejména esenciální mastné kyseliny – omega 6 a omega 3 (takové si tělo nedokáže samo vytvořit a je závislé na jejich přísunu z jídla, jejich účinek spočívá v minimalizaci zánětů v organismu, brání degenerativním změnám buněk např.rakovině)
  • 34 % sacharidů
  • minerály – hořčík, vápník, železo, fosfor, zinek
  • vitamíny – A, B1, B2, B3, B6, C, D, E, K

Olej se používá zejména za studena – buď pro přímou konzumaci nebo pro dochucení salátů, pomazánek, marinád a studených omáček, stejně jako dochucovadlo do zálivek a již hotových pokrmů teplé kuchyně. Může se ovšem využít i pro dušení a vaření v páře. Není vhodný ke smažení, bod zakouření je při 165 stupňů (bod zakouření je číslo, které nám určuje kdy se olej začíná přepalovat a není vhodný ke konzumaci), většinou smažíme při teplotě blízké 200 stupňům.

Při pravidelné denní konzumaci 15 - 30ml (polévková lžíce) denně:

  • za 2-4 týdny zlepšení stavu pokožky
  • za 2-4 měsíce citelnému zpevnění nehtů
  • za 6-8 měsíců vlasy se stávají silnějšími a odolnějšími

Pacienti s atopickou dermatitidou, akné, psoriázou a dalšími kožními problémy vypozorovali po pravidelném užívání "malého panáka" konopného oleje výrazné zmenšení kožních problémů a zlepšení jejich pokožky.

Vnější užití - konopný olej jako kosmetika

Konopný olej můžete použít přímo jako kosmetický přípravek, nebo jen jako ingredienci pro další zpracování. Je skvělý pro péči o všechny typy pleti, snadno se vstřebává a proniká hluboko do pokožky, proto ho často najdeme v kosmetice pro problematickou a mastnou pokožku. Je totiž lehký, nepřemašťuje pokožku, naopak ji harmonizuje, má antibakteriální účinky a pomáhá při kožních problémech. Zároveň ho ocení i ti, kteří mají problém se suchou pokožkou. Olej pokožku zjemní, zvláční, hydratuje a urychluje regeneraci. Dochází tedy k omezení výskytu jemných vrásek, strií a oděrek. Také stojí za zmínku jeho protizánětlivé a zklidňující účinky, jež omezují příznaky pleťových problémů souvisejících s akné, lupénkou, ekzémem a fibromyalgií.

Kosmetický pojetím využití konopného oleje můžeme dojít k silnějším nehtům a vlasům, olej je vyživuje, posiluje, zpevňuje a zároveň po aplikaci na tělo přirozeně chrání před ultrafialovým zářením.

Konopný olej najdete v kosmetice pod názvem Cannabis Sativa Seed Oil, v mýdlech jako Sodium Hempseedate, tedy zmýdelnatěný konopný olej.

Konopný olej může posloužit jako krém na boty, mořidlo na dřevo, nebo i jako surovina pro další výrobu - nejčastější produkty z konopného oleje jsou mastičky, šampóny, mýdla, krémy a balzámy.

 

Uchovávejte olej v chladu a temnu od 5° do 15 °C. Světlo je totiž největší nepřítel plnohodnotných olejů, protože mnohonásobně urychluje reakci mastných kyselin se vzdušným kyslíkem. Navíc ve studeném oleji probíhá mnohem méně reakcí a pomaleji, vedoucích k jeho znehodnocení. Po otevření olej uchovejte v chladničce. Minimální trvanlivost uvedena na obalu.

Konopný olej nemá žádné psychotropní účinky, jelikož se vyrábí z konopných semínek. Látka THC, která je zodpovědná za tyto účinky je obsažena pouze v listech a květech konopí. Může se ovšem stát, že semínko přijde do styku s květem či listem - může se otřít, čímž na sebe nanese pryskyřici obsahující THC. Podíl je ovšem tak malý, že po konzumaci nemá na tělo žádný vliv.

Výrobce:

Maximal, Dobré konopí
IĆ: 74477749
Nábřeží Jana Seitze 4
342 01
Sušice

2010000018
14 Items
chat Comments (0)
No customer reviews for the moment.