Co je Canabidiol(CBD)?

Canabidiol neboli CBD je nepsychoaktivní složkou konopí a má velký potenciál při léčbě mnoha onemocnění. Na rozdíl od THC neovlivňuje rozumové ani smyslové vnímání. Lékaři, vědci i pacienti postupně zjišťují, že dokáže mírnit symptomy mnoha závažných a chronických onemocnění, mezi něž patří například zánětlivá onemocnění trávicího traktu (především Crohnova choroba a ulcerózní kolitida), diabetes, artróza, kardiovaskulární choroby, nádorová onemocnění, roztroušená skleróza a dokonce i psychické poruchy jako úzkostné stavy, schizofrenie či posttraumatická stresová porucha.

 Výzkum
Rozsáhlý výzkum a několik klinických studií opakovaně potvrdilo, že se jedná o silný antioxidant, antipsychotikum a antidepresivum v jednom, dále že působí výrazně protizánětlivě, má několik mechanismů protirakovinného působení a chrání mozek a celou nervovou soustavu.

 Dávkování
Uživatelům bez předchozích zkušeností se doporučuje začít malými dávkami přípravků s vysokým obsahem CBD. Je lepší užít během dne několik menších dávek než jednu velkou, přičemž dávkování by mělo zůstat konstantní vždy několik dní, aby si organismus zvykl na přísun canabinoidů. Pozorujte, jak na vás léčba působí, a v případě potřeby dávkování upravte. Nebezpečí předávkování nehrozí.
Užívání nemá vliv na řízení a nemá žádné vedlejší, nežádoucí účinky.